Finance

Půjčka to dá do pořádku

Určitě se shodneme na tom, že jestli něco v životě nemůžeme postrádat, jsou to peníze. I kdybychom byli učiněnými askety, budeme mít stále ještě celou řadu potřeb, které se nedají uspokojit nijak jinak než tím, že za ně někomu zaplatíme.

Lidé si dnes kupují ledacos. Každý něco potřebuje a po něčem aspoň touží, a tak peníze čile obíhají. Jenže nejednou utrácíme více, než kolik si stihneme vydělat. A ať už je tomu tak kvůli naší rozmařilosti nebo kvůli tomu, že máme neúměrně nízké příjmy, skončí podobná situace tak, jak to musí skončit. Člověku dojdou peníze a rázem je zle. Protože jakmile někdo postrádá finanční prostředky, nemůže si koupit už zhola nic, a nastává doba odříkání si třeba i docela všeho.

pět zlotých

Ovšem to je únosné jenom po určitou mez. Člověk se někdy dokáže uskromnit, dokáže leccos oželet, ale jednoho dne už to tak prostě dál nejde. A pak přichází na řadu otázka půjčky.

Půjčení si peněz může kdekomu z nás pomoci. Zatímco bez půjčky by byl leckdo z nás ztracen, s ní zvládne zaplatit za vše, za co je zaplatit třeba, a pak se už musí jenom taková půjčená částka splatit.

polské zloté

Jenže získání půjčky nemusí být rozhodně hračka. Poskytovatelé půjček jsou tu totiž různí a různé jsou tedy i podmínky, jež si tito kladou. A to, co se tu musí někdy splnit, bývá pro kdekoho z nás nezvládnutelné. A proto se volbou mnohých z nás stává hypotéka bez registru. Tato nebankovní hypotéka je totiž provázena jenom naprostým minimem podmínek, jež musí žadatel vyplnit, a tak ji získá prakticky každý, kdo má na její splácení a kdo se za ni může zaručit zástavou své nemovitosti.

Nebankovní hypotéka se tedy poskytuje daleko spíše než bankovní půjčky spojené s mnoha leckdy nezvládnutelnými podmínkami. Zásadní roli tu nesehrávají ani vysoké příjmy žadatele, ani záznamy v registrech dlužníků, ba třeba ani exekuce.

A taková možnost by se mohla hodit třeba i vám.