Jaký sport mají rádi kluci?

Od nepaměti je fotbal nejoblíbenější míčovou hrou pro většinu kluků. Už v předškolním věku se rádi setkávají, s míčem pod paží, na malém plácku před domem. A učí se prvním dovednostem slavných fotbalistů. V současnosti k vyhledávaným sportům patří obdoba fotbalu. Florbal. Obě hry mají velkou přednost, že se dají v určité míře provozovat jak na venkovním hřišti, tak v kryté hale. A druhou předností je fakt, že tyto dva sporty je možné provozovat po celý aktivní život. Přes přínosy k dobré fyzické kondici, tak možností se scházet se stejně zaměřenými přáteli u činnosti, kterou mají všichni v oblibě.

Atletická dráha

Dalším sportem, který se často stává oblíbeným až do dospělosti, je hokej. Tvrdý trénink, který jeho výuku provází, vydrží jenom ti nejhouževnatější. Ale zahrát si hokejové utkání lze i na zamrzlém rybníku. A to i při troše odvahy i v dospělém věku. Z mnohých nadšenců jak fotbalu, florbalu či hokeje se po aktivní době provozování stávají fanoušci. Nadšení návštěvníci všech utkání. Ať už na místním hřišti, v blízké kryté hale s ledovou plochou. Nebo u televizních obrazovek. Při mezinárodních utkáních.

Oblíbený sport kluků

Plavání lze rovněž provozovat už od předškolního věku. Styly, jako je motýlek, znak, prsa či kraul, které se tak naučí kluci v dětství, v době prvních závodů přijdou vhod. Je to sport, který lze rovněž provozovat jak v létě. Buď na koupališti, v řece či u moři. A stejně tak během zimy v krytých bazénech. A do stejného bazénu je možné vyrazit s přáteli i v důchodovém věku. Protože nabyté zkušenosti se nezapomínají. Dobrou sportovní aktivitou pro všechny kluky je atletika. Která nabízí mnoho možností, jak se v ní uplatnit. Přesně podle možností a vlastností jednotlivce. Někdo si vybere odvětví atletiky lehké. Do které spadají jak běhy, tak skoky, hody a vrhy. Pokud má kluk talent k atletice těžké a bude mu vyhovovat vzpírání, silový trojboj, kulturistika a rád si poměřuje síly v různých zápasech, najde v ní uspokojení. Mnozí světově známí zápasníci přiznávají, že je k tomuto sportu přivedl trenér v tělocvičně jejich základní školy. 

Odbourání stresu sportem

Sportu by jsme se měli věnovat, jak aktivně tak i pasivně. Přeci taky děláme něco zdravého, pro naše tělo, aby bylo stále v kondici. Nemusíte být hned vrcholový sportovec, nebo atlet. Stačí takový běh, nebo rychlá chůze párkrát do týdne. Nebo procházky v přírodě se svými dětmi nebo s domácím mazlíčkem. Pohyb je pro naše tělo důležité a to že budeme sedět celé dny na gauči nebo u počítače mu moc pohybu nedopřejeme, pokud si teda zrovna nejdeme pro pití nebo pro něco k snědku.

meditace 

Sport zlepšuje duševní zdraví, cvičení vám napomáhá při zlepšení nálady a je pouze na nás jaký si vybereme. Můžeme třeba hrát hokej, fotbal, taky můžeme dělat atletiku. Opravdu pro vaši aktivitu máme spoustu druhů na výběr. Dokonce můžete zapojit i vašeho zvířecího kamaráda. Můžete ho vykonávat kdy chcete. Stačí si k němu najít čas, který s trávíte třeba na tenisovém kurtu, v tělocvičně nebo na travnaté ploše. Potřebujete nějakou motivaci? Nevadí. Vzpomeňte si proč tuhle aktivitu děláte. A hned vás sport chytí. Děláte něco pro své zdraví a tělo. Budete se cítit lépe a při sportu vám odpadne veškerý stres, který máte třeba z práce. Nebo pokud máte nějaké problémy, tak je dobré si jít třeba ven za běhat a přitom si vyčistíte hlavu jinými myšlenkami. Sport nám opravdu pomáhá k tomu aby jsme se cítili lépe. 

běh

Pokud se k tomu sami nedokopete, najděte si nějakého přítele, který s vámi bude aktivity sdílet. Ve dvou se to lépe táhne a můžete se navzájem motivovat a hecovat. A taky mezi sebou soupeřit, ale samozřejmě jen do určité míry. 

Pokud se vám při sportu stane nehoda, jako je třeba natažený sval, vyvrtlý kotník, neházejte sport za hlavu. Znovu si obujte běžecké boty, znovu vezměte do ruky míč, znovu nasedněte na kolo, nenechte se od sportu odradit. Vše špatné je k něčemu dobré. A vás to posílí dál. Dál se radujte ze svého posunu a skvělými výsledky. 

Zumba

Jak vlastně vznikla zumba?

Psal se rok 1991, kdy jeden cvičitel aerobicu jménem Beto Perez měl mít lekci aerobicu právě se svými klientkami. Na danou hodinu se připravil, jenže zapomněl cédečka s hudbou doma a hodina měla začít. Nezbývalo mu nic jiného než si vzít ze svého auta cédečka s latinsko- americkou hudbou, kterou velmi rád poslouchal i při jízdě autem.

Pochopitelně taneční kroky musel trochu přizpůsobit, nemohl mít kroky stejné jako na aerobicovou hudbu, takže tak trochu improvizoval.

Jeho klientkám se to velmi líbilo, zaujalo je to a tak vznikla zumba.

Postupně se tak zumba šířila a dostala se do různých tanečních sálů, fitness center, na DVD a i na youtube.com.

Beto Perez se stal velmi slavným, vede své lekce zumby a různí trenéři, tanečníci si získávali licence pro to, aby mohli cvičit své klienty a klientky zumbu.

zumba

Co je to vlastně zumba?

Zumba je aerobní taneční cvičení, které lze zařadit do intervalového tréninku. To znamená, že lidé střídají rychlé a pomalejší tempo v daných intervalech, což je velmi prospěšné pro zlepšení fyzické kondice, formování postavy. Dotyčný procvičí a protancuje komplet celé tělo, méně- více se zapotí a na závěr se protáhne. Některé lekce na konci nabízejí i lehké posilování vlastním tělem. Zaměřují se na břišní a hýžďové svaly. Zumba pomáhá udržovat mladiství vzhled, snižuje bolesti v bederní oblasti i v krční (což nás může postihnout, pokud máme sedavý styl života), tvaruje postavu, uklidňuje tělo i mysl, zlepšuje držení těla, zvyšuje provozní kondici, to znamená, že jste během svého pracovního a osobního života výkonnější a energičtější.

Z lekce zumby odcházíte uvolnění, zcela určitě máte mnohem lepší náladu! Zahání to stres, deprese, úzkosti… Stejně jako jakákoliv různá cvičení a sportování.

 

Kde mohu tančit zumbu?

V současné době je plno fitness center, kde lektoři nabízejí lekci zumby, jsou i různé taneční studia, kde kromě lekcí tanců pro veřejnost nabízejí i právě lekce zumby. Jedna hodinová lekce vychází přibližně na 100 Kč, ale dají se zakoupit i permanentky, kde se pak cena za lekci sníží.

Pokud nemáte tolik času jezdit na hodiny zumby, stačí si například na youtube.com vyhledat zumbu. Cvičitelé respektive instruktoři rádi nahrávají své hodiny zumby, popřípadě i po jednotlivých písničkách, takže můžete tančit zumbu i v klidu a v pohodě doma v obýváku.

zumba

Co na zumbu musím mít?

Určitě se hodí pohodlné sportovní oblečení, ideálně tílko/tričko, legíny/kraťasy, sálové tenisky anebo se dá cvičit i bosky. Doporučuji i láhev tekutiny, ideální je čistá voda, voda s trochou citronové šťávy. A určitě se hodí i ručník, abyste si mohli setřít pot. Tak směle do toho!