Vztahy a my

Jak to máte se vztahy? Já to mám ta, že si hodně na dobrých vztazích zakládám. Není totiž opravdu nic horšího, než když žijete ve špatném vztahu, kde se jenom dusíte a trápíte se. Znáte ten pocit? Myslíte si, že někoho milujete. Jenomže stále vnitřně cítíte, že to asi není tak úplně ono, co jste si vždycky přáli. měli jste někdy taky vysněnou lásku? Nemyslím tu dětskou, ale takovou, o které jste si mysleli, že bude dokonalá a že ji chcete takhle žít. Já jsem taky měla své představy o lásce a taky o tom, jak by měl nás partnerský vztah vypadat. A to samozřejmě dokonale. Vždy jsem chtěla dokonalost, i když nyní vím, že to byla úplná blbost.

Vztahy jsou jistě různé.

Dokonalost neexistuje. Dokonalost by asi ani nebyla dobrá, protože nikdo není dokonalá, tak ani vztah nemůže být dokonalý. Nebo se mýlím? Pokud jste v milostném vztahu, tak jaký je? Zkuste si položit tuto otázku a sami si na ní odpovězte. Vím, že to asi nebude těžké si odpovědět, i když si odpovídáte jen sami sobě. Mě samotné to docela dlouho trvalo, protože být si jistá ve vztahu je docela složité, ale vážně důležité.

Vztah plný lásky je krásný.

Já si pamatuji, že jsme vždycky toužila po krásném partnerském vztahu přesně takovém, jaké jsou třeba v pohádkách s dobrým koncem. Jistě si to ale dokážete představit. A jistě taky víte, jak jsme byla hodně naivní, protože v reálu jistě takový dokonalý vztah neexistuje. I když bych si ho samozřejmě moc přála. Nicméně, ale již jsem staří a taky o dost moudřejší. A už tedy i vím, že dokonalý vztah neexistuje, i když si to možná nějaký páry myslím. A to si myslí, když jsou na začátku milostného vztahu a vidí ještě stále přes růžové brýle. To je vztah ještě téměř dokonalý, protože nevidíme chyby toho druhého, kterého milujeme. Nebo nemám pravdu? Nebýt počáteční zamilovanosti, tak se nezrodí ani nikdy žádný vztah, To mi věřte.

Někdy to nejde tak snadno

Snad každý, kdo si chce půjčit peníze, by si měl na začátku pořádně promyslet svoje představy. Je vždy dobré vědět, kolik si vlastně chcete půjčit a kde byste měli s žádostmi začít. Mnozí lidé si to neuvědomují, ale může se stát velice snadno to, že Vás třeba v bance odmítnou. A jakmile Vás odmítnou na jednom místě, je velice pravděpodobné, že Vás odmítnou i na místě jiném. Co vůbec s něčím takovým dělat?

hnědý domek, zelený flek

Nabídka, která Vás potěší

Věřte tomu nebo ne, banky nejsou jedinými institucemi, na které se můžete obrátit. Existuje jich mnohem víc, a proto této skutečnosti kdykoliv využijte. I nebankovní hypotéka může být poměrně výhodná a Vy s ní zajisté budete velice spokojeni. Její získání není tak náročné, takže se nemusíte obávat toho, že budete odmítnuti dřív, než si stačíte podat pořádnou žádost.

Peníze, které byste mohli potřebovat
Vzhledem k tomu, že nebankovní společnosti půjčují peníze mnohem širšímu okruhu lidí, tak si můžete být jistí tím, že i Vy u nich budete zajisté úspěšní. Jen je nutné počítat s tím, že i ony jsou opatrné a jen tak nepůjčí svoje peníze někomu, kdo by jim je nemusel vrátit, a proto je dobré myslet na to, že se většinou nevyhnete ručení nemovitostí. Věřte ale tomu, že něco takového se dá poměrně snadno zvládnout.

zelený kreslený domek

I Vy máte na výběr

Pokud se rozhodnete, že se nemovitostí zaručíte, peněz se dočkáte velice snadno a rychle. Mnohdy se můžete vyhnout různým věcem, jako jsou kontroly registrů či dokládání příjmů. Je ale nutné myslet na to, že od těchto záležitostí se také odvíjí podmínky půjčky. Hlavně nezapomínejte na jednu věc, a to na takovou, že je nutné vše opravdu splatit do poslední koruny.

Není vztah jako vztah

Ono to vlastně začíná již u dítěte. Zde se to všechno však teprve formuje. Vztahy k matce, ke hračkám a tak podobně. Později to přejde na spolužáky, nebo také na věci či zvířata. A jednou přijde doba, kdy přijde ten vztah nejhlubší, nejkrásnější a největší. Ano, je to láska. Bohužel také často přejde, ale to už je život a proti tomu se nedá nic dělat.  

My se zde nebudeme zaobírat jedním vztahem, ale hned několika současně. A máme výhodu, že si můžeme vybrat jakýkoli, například vztah ke zvířatům.  

šelma

Ten je dán skoro každému, tedy ten hezký, takže tady je k rozebrání jen opačný pól, totiž to, že spousta lidí zvířata nemusí. Takoví ještě ujdou, nehrotí to, ale takoví, kteří je úmyslně hubí, nebo dělají vše, aby zde tito živočichové být nemuseli, takoví sem snad ani nepatří.  

Dobrá, pokud nějak tyto tvory nemusím, tak si jich nevšímám, pokud to tedy jde a hotovo. Ale pokud už mne něco nutí je zabíjet, či je nějak týrat, to je zralé na psychologické vyšetření.  

opice

Opačný extrém je zase ochrana zvířat. Člověk je holt všežravec, a tak jí maso. Kdo jej jíst nechce, nemusí. Ale aby bránil těm druhým v jejich volbě je také nesmysl. Ano, protest proti nelidskému zacházení, to ano, ale proč bránit vepře vlastními těly? Stejně to nepomůže.  

Takže tady máme dva extrémy, a to extrémy vztahové. Ani jeden z nich není tak úplně v pořádku. Ani jeden z nich by se neměl zase tak moc tolerovat, protože to může přerůst v čert ví co.  

Někdo považuje za normální obléci svého psíka do zimy a dát mu ještě i botičky. To není vtip, už jsem to skutečně několikráte viděl a psí boty se dají skutečně koupit. Je tohle ještě normální, nebo už je to na psychiatra? Každý máme hranice jinde. A každý se vůči tomuto staví jinak. Jeden se zasměje, druhý majiteli psíka vynadá a třetí na něj rovnou pošle ochranku zvířat, která s tím však stejně nic neudělá.