Vztahy

Vztahy a my

Jak to máte se vztahy? Já to mám ta, že si hodně na dobrých vztazích zakládám. Není totiž opravdu nic horšího, než když žijete ve špatném vztahu, kde se jenom dusíte a trápíte se. Znáte ten pocit? Myslíte si, že někoho milujete. Jenomže stále vnitřně cítíte, že to asi není tak úplně ono, co jste si vždycky přáli. měli jste někdy taky vysněnou lásku? Nemyslím tu dětskou, ale takovou, o které jste si mysleli, že bude dokonalá a že ji chcete takhle žít. Já jsem taky měla své představy o lásce a taky o tom, jak by měl nás partnerský vztah vypadat. A to samozřejmě dokonale. Vždy jsem chtěla dokonalost, i když nyní vím, že to byla úplná blbost.

Vztahy jsou jistě různé.

Dokonalost neexistuje. Dokonalost by asi ani nebyla dobrá, protože nikdo není dokonalá, tak ani vztah nemůže být dokonalý. Nebo se mýlím? Pokud jste v milostném vztahu, tak jaký je? Zkuste si položit tuto otázku a sami si na ní odpovězte. Vím, že to asi nebude těžké si odpovědět, i když si odpovídáte jen sami sobě. Mě samotné to docela dlouho trvalo, protože být si jistá ve vztahu je docela složité, ale vážně důležité.

Vztah plný lásky je krásný.

Já si pamatuji, že jsme vždycky toužila po krásném partnerském vztahu přesně takovém, jaké jsou třeba v pohádkách s dobrým koncem. Jistě si to ale dokážete představit. A jistě taky víte, jak jsme byla hodně naivní, protože v reálu jistě takový dokonalý vztah neexistuje. I když bych si ho samozřejmě moc přála. Nicméně, ale již jsem staří a taky o dost moudřejší. A už tedy i vím, že dokonalý vztah neexistuje, i když si to možná nějaký páry myslím. A to si myslí, když jsou na začátku milostného vztahu a vidí ještě stále přes růžové brýle. To je vztah ještě téměř dokonalý, protože nevidíme chyby toho druhého, kterého milujeme. Nebo nemám pravdu? Nebýt počáteční zamilovanosti, tak se nezrodí ani nikdy žádný vztah, To mi věřte.