Dům a byt

Mobilní domy sezonní a celoročně obyvatelné

Proč je stále zájem o mobilní domy

Předně bychom měli rozlišit jejich dva základní typy, a sice sezonní objekty, které jsou vhodné pro noclehy v teplém období roku, a celoročně obyvatelné domy. Se sezonními domy se můžeme setkat nejčastěji v kempech a v rekreačních zónách, kde nahrazují některé typy chat. Mohou být ovšem plně vybavené i domácími spotřebiči, sprchovým koutem a toaletou, takže od jara do podzimu mohou poskytnout dostatečné zázemí i pro vícečlennou rodinu a zastoupit kupříkladu větší karavan.

třešně ze zahrady

Celoroční domy už spadají do jiné kategorie a mnohdy je také na první pohled nerozeznáte od některých nízkoenergetických staveb. Jsou plně zateplené, rozměrově větší, s obytnou plochou zhruba 55 čtverečních metrů, čemuž také odpovídá jejich celková hmotnost, která se pohybuje v rozmezí zhruba od dvou do čtyř a půl tuny. Pokládají se na betonové patky nebo na základovou desku a jsou plně vybavené pro komfortní pobyt i v zimním období.

zeleninová úroda

Komfort a úspora nákladů

Interiér mobilních domů Lavarohouse.cz dokáže překvapit svou koncepcí, která počítá s maximální úsporou místa, ale zároveň s dostatečným volným prostorem, takže lze říci, že si uvnitř připadáte, jako byste se nacházeli v běžném městském bytě. Můžete se o tom přesvědčit na prohlídce vzorového objektu, který vás zaujal jako potenciální adept pro vaše nové bydlení.

Rádi bychom vám zároveň připomněli, že komfort a útulnost nejsou jediné světlé stránky bydlení v mobilních dřevostavbách, jde také o náklady na bydlení, které tu lze srazit na neuvěřitelně nízkou částku. Jsou to případy, kdy se rozhodnete více se hýbat a vytápět dům dřevem v krbových kamnech, které máte k dispozici v přistavěném přístřešku. Další formou úspor mohou být fotovoltaika a sluneční kolektory na ohřev vody, vlastní vrtaná studna, vlastní septik a vaření ze zásobníku čistého propanu, který je výhřevnější, než zemní plyn.