Společnosti

Proč si pronajmout dodávku pro volné dny

Vycestovat na dovolenou s pronajatým vozem typu dodávky? Někomu se to může zdát jako zbytečný luxus, ale mnozí lidé zjišťují, že pronájem vozu vychází levněji, než kdyby byli jeho vlastníky. Nejde totiž jen o pořizovací cenu, ale o další vícenáklady.

silnice v krajině

Pronájem versus vlastnictví

Náklady na provoz vozidla – první, co musíte bezpodmínečně hradit rok co rok, je povinné ručení. Nebývá zrovna nejlevnější, zvláště pro začínající řidiče. Každé dva roky musíte na technickou prohlídku, musíte pravidelně měnit olej a další technické kapaliny, přezouvat pneumatiky, platit dálniční známky a investovat do náhradních dílů, což je položka, kterou nelze nikdy stoprocentně odhadnout. Někdy to vyjde a dlouho se nic nekazí, jindy měníte třeba blok motoru, tlumiče, autobaterii, čelní sklo, řídící jednotku motoru a další, ne zrovna levné autodíly.

večerní provoz

Jízda je pohodlnější – většina osobních vozidel (kromě karosérií SUV) je koncipována tak, aby jízda měla sportovnější charakter díky dobrým aerodynamickým vlastnostem. Čím nižší je odpor vzduchu, tím více je možné docílit vyšších rychlostí, lepší manévrovatelnosti a tím pádem i bezpečnosti na silnicích. Sportovní vůz má však jeden zádrhel, obvykle na úkor pohodlí a přehledu z pohledu řidiče.

U sportovních vozů bývají sedadla posazena velmi nízko nad vozovkou, řidič nemá tak dokonalý přehled, což také vyžaduje větší soustředění a může to být důvodem k většímu stresu za volantem. V nepřehledných úsecích a na delší vzdálenosti je pak žádoucí častěji zastavovat a provádět přestávky, nebo se v řízení střídat. Spolujezdci nemají ve sportovních vozech takové pohodlí, hlavně na nohy. S dodávkou z půjčovny dodávek je ovšem situace odlišná, sedadla jsou výrazně větší, širší, nohy nejsou tak pokrčené a řidič sedí vysoko nad silnicí a v poklidu sleduje dění kolem sebe. A méně stresu = více zábavy, svobody a volnosti.