Produkty

Aby balení nebylo trápení

Před každou novou cestou nastává ten nejméně oblíbený okamžik a to takový, kdy přijde čas balení. Ono to ale nemusí být vždy až tak těžké. Ano, předepsané velikosti a váha pro zavazadlo jsou jedním velkým strašákem, ale při troše toho znalého umu to není vůbec tak těžké, jak se na první pohled může zdát. Musíte se naučit používat pár osvědčených triků, které ušetří místo a někdy i ta kila, za která pak při zpáteční cestě budete s těmi všemi nakoupenými suvenýry více než rádi.

taška

  • Balte oblečení do ruliček – nejenže se nepomačká, ale ušetříte tak opravdu hodně místa na ostatní věci, které jsou nezbytné během cestování.
  • Netahejte s sebou zbytečně plné nádobky, ale rozdělte si například kosmetiku a ostatní produkty, které je zbytečné tahat v plném provedení. Posloužit vám k jejich dávkování mohou například igelitové sáčky se zipem nebo cestovní lahvičky, které se vyrábějí vyloženě pro tyto účely.
  • Naučte se balit oblečení opravdu efektivně a to tak, že o budete vrstvit do sebe. Plno tipů, jak na to, najdete na internetu a je o nich natočeno plno poučných videí od známých youtuberů.

kufr
Další důležité rady se týkají například toho, jak skladovat finance během cest. Není dobré si nechávat veškerý obnos na jednom místě. Naopak, rozdělte si peníze ještě před odjezdem do několika obálek podle jejich účelnosti. Mějte u sebe vždy jen tolik, kolik je nezbytné. V případě, že vás někdo okrade či přepadne, přijdete tak jen o jednu malou část a neocitnete se tak v cizí zemi naprosto bez finančních prostředků. Doklady si vždy ukrývejte někam blízko k tělu a rozhodně je nenechávejte v kapsách, které jsou dostupné bez nějaké složitější manipulace. Když se náhodou ocitnete uprostřed davu, tak dbejte na to, abyste kabelku či tašku s doklady měli vždy před sebou a nikoliv na zádech – to jste pak naprosto jednoduchým cílem pro kapesní zloděje a podobné padouchy.