Vzdělání

Prestižní univerzity

Prestižní univerzity

 Jednou z nejprestižnějších univerzit v České republice je Karlova Univerzita v Praze. Je to jedna z nejstarších univerzit na světě. Založena byla v roce 1348 Karlem IV. Tehdy byla složena ze čtyř fakult. Dnes patří ke Karlově Univerzitě 17 fakult. Jsou to například Právnická fakulta, Filozofická fakulta, Fakulta sociálních věd nebo Fakulta humanitních studií. Mezi známé absolventy této univerzity se řadí Karel Čapek, Karel Hynek Mácha nebo třeba Bohumil Hrabal. 

 Britská Univerzita Cambridge byla založena v roce 1209. Tato univerzita má 31 kolejí, z nichž jsou 3 ženské a ostatní jsou smíšené. Nejstarší z těchto kolejí je Peterhouse z roku 1284. Cambridgská Univerzita je známá i díky slavným lidem, kteří  zde studovali. Patří mezi ně fyzik Stephen Hawking, fyzik a matematik Isaac Newton nebo bioložka Jane Goodall, známá svými výzkumy šimpanzů. 

Campridge

Okolo roku 1096 byla založena Oxfordská Univerzita. Vystudovalo zde mnoho známých osobností, mezi nimiž byli i spisovatelé, jako Oscar Wilde, J.R R. Tolkien nebo Jane Austen. 

 Francouzská Sorbonna, která byla založena roku 1257 Robertem de Sorbonem, patří dnes pod Pařížskou Univerzitu. Sorbonnu navštěvovala Jacqueline Kennedy, Edvard Beneš či Honoré de Balzac. 

 Padovská Univerzita v Itálii byla založena roku 1222. Vyučoval zde slavný astronom, matematik a vědec Galileo Galilei.

Promoce  

 Nejstarší univerzita ve Spojených státech amerických je Harvard. Založena byla v roce 1636 a její sídlo je ve státě Massachusetts. Univerzitu navštěvoval Barack Obama, nebo třeba herci Matt Damon či Jack Lemmon. 

 Roku 1701 byla, ve Spojených státech amerických, založena  Univerzita Yale. Studovaly zde herečky Jodie Foster, Meryl Streep nebo také Sigourney Weaver.Maskotem této univerzity je buldok jménem Handsome Dan. Yale a Harvard spolu často soupeří ve sportovních utkáních, jako je fotbal nebo veslování.