Společnosti

Pravidla zdravého životního stylu

Každý z nás jistě dříve, či později přijde na to, že nemá cenu, abychom se až příliš trápili tím, co se nám po ránu ukáže na váze za číslo, avšak cesta, která vede k takovému sebeuvědomění je vskutku velmi dlouho, a právě to je důvodem, proč se to tak velkému procentu společnosti nepovede napoprvé. Jistě, že kdyby to nebylo tak náročné a obtížné, mohl by toho ve své podstatě ihned dosáhnout každý, avšak na druhou stranu je nutné, abychom si přiznali, že zdolání obtížnější cesty nás posiluje, a to jak psychicky (duševně, tak také fyzicky.

Pravidlo č. 1 – strava

Samozřejmě, že vždy platilo, v současné době platí, a vždy také platit bude, že jídlo je základem života, avšak zejména s ohledem na výše uvedené je více než nutné, abychom se začali soustředit na to, o jaké jídlo se přesně jedná. Na cestě za zdravým životním stylem je tak tedy nutné uvědomit si, že je více než vhodné vynechání sladkých a tučných jídel, přičemž zcela ideální je také vynechání různých sycených nápojů, které našim tělům opravdu neprospívají.

zdravá strava

Není však nutné, abychom se všeho jednou pro vždy vzdali, jelikož existuje pravidlo 80/20, jehož význam spočívá zejména v tom, že z 80% jíme zdravě, a dáváme si záležet na tom, co našemu tělu dopřáváme, čím mu dodáváme energii, avšak stále nám zbývá oněch 20%, což jsou tedy chvíle, kdy si můžeme dopřát něco dobrého, něco, co máme moc rádi, a o čem víme, že není dobré, abychom to jedli ve vskutku velkém množství.

Pravidlo č. 2 – pohyb

Aby však výše uvedené mohli i u vás osobně fungovat, je nutné, abyste k tomuto snažení přidali také nějaký druh pohyb. To, jaký konkrétně si zvolí, je tak tedy jen a jen na vás, avšak měli byste vždy pamatovat na to, že je vhodné, se nějaké té aktivitě věnovat alespoň 30 minut denně cca 4-5 v týdnu. Samozřejmě, že je možné, že vám to hned ze začátku nepůjde, a tak si to nevyčítejte, jelikož vždy je lepší dělat alespoň něco než nedělat vůbec nic.

cvičení

Sledování vytyčených cílů

I vám je jistě jasné, že než se začne něco dít, je nutné, aby uplynula nějaká ta doba, avšak po uplynutí nějakého toho měsíce, by mohlo být už vidět, zda-li jste na dobré cestě či nikoli. Existuje tedy mnoho způsobů, díky které to poznáte, avšak tím nejlepším je vedle měření centimetrů bmi index, díky kterému ihned uvidíte, jak na tom jste.