Produkty

Poznámky k tekutým tapetám

Můžete je umístit i do dětského pokoje – děti bývají neposedné a rády zkoumají své okolí bez zbytečných okolků, jsou bezprostřední, přímé a nevinné. Přijímají vše, co se kolem nich děje, s otevřenou náručí, a mohou začít olizovat omítku a malbu na stěnách svého pokoje. Zvažte využití tekutých tapet právě zde, neboť jsou vyrobeny pouze z přírodních a hypoalergenních materiálů – z bavlny, hedvábí a celulózy. Olizování tekutých tapet jim neublíží.

moderní ložnice

Zakryjete s nimi drobné praskliny a nerovnosti – když potáhnete papírovou tapetou zeď, na níž jsou patrné různé praskliny, hrbolky a rýhy, bude to na papírových tapetách vidět. S těmi tekutými však tyto nerovnosti zakryjete. Výrobci uvádí, že až do hloubky tří milimetrů.

interiér zámku

Umělecká tvorba – mnozí z nás milují kreativní tvorbu, vyšívají, tkají koberce, vyřezávají sošky ze dřeva, malují obrazy, zhotovují keramiku atd. Tekuté tapety jsou rovněž podnětem k umělecké tvorbě, můžete s nimi dokázat neuvěřitelné věci. Inspirací se vám mohou stát zveřejněné fotografie, z nichž je patrné, jak je lze vkusně sladit s okolím – s dlažbou, dřevěným masivem, s malbou, bytovými doplňky, záclonami a závěsy, roletami den a noc, lustry a svítidly, s okny a dveřmi a mnoha dalšími prvky v interiéru.

Izolant – o celulóze, bavlně i hedvábí je známo, že brání úniku tepla a působí jako izolant zvukových vln. Snižují tedy hlučnost a tvorbu ozvěn v místnosti a zároveň, i když jsou zcela prodyšné, šetří výdaje za vytápění.

Absorbují ze zdiva vlhkost – přebytečná vlhkost zdiva může přispět k tvorbě plísní a hniloby, hlavně tam, kde se místnosti hůře větrají, případně v některých koutech, rozích či výklencích. Tekuté tapety tak mohou přispívat k udržení ideální vlhkosti.

Dlouhá životnost – můžete se o nich dočíst, že s nimi můžete počítat přibližně dvacet let. Pokud si ovšem nerozmyslíte, že byste rádi změnili vzhled interiéru za jiné řešení, nebo za jiný vzorek tapet.