Láska

Mějte se rádi

Pod pojmem láska si asi nejdřív představíme lásku k někomu – k rodičům, dětem, rodině, partnerovi. Je zarážející, že nás jako první nenapadne SEBELÁSKA. To je to nejdůležitější, protože od ní se odvíjí všechno ostatní. Člověk zkrátka musí mít rád sám sebe, aby ho měli rádi ostatní. To není žádná hloupost, ale fakt, který si na sobě můžete snadno ověřit.

sebeláska láska

Sebelásku si člověk musí pěstovat sám, protože to za něj nikdo jiný neudělá. Je potřeba ase mít rád. Přistupujte k sobě tak, že jste pro sebe samé to nejdůležitější. Mějte se rádi. Buďte pozitivní, myslete pozitivně. Nezaobírejte se příliš negativismem a špatnými událostmi. Ano, tím že nebudete sledovat zprávy v televizi, špatné události nezmizí. Tak to bohužel nefunguje. Ale jde o to nedávat takovým zprávám více energie, než je důležité. Málokdo umí zprávy sledovat a nebýt kvůli nim v depresi po zbytek dne. Pokud to nezvládáte, jednoduše se na ně nedívejte. Nálada se vám vážně zlepší.

Mějte se rádi takoví, jací jste. Samozřejmě že se bude mít snáz rád ten, kdo má postavu jako řecký bůh a obličej jako z katalogu na krásu, to bude mít podstatně snazší než ten, kdo má nějaké to kilo navíc. Je ale důležité se přenést přes své fyzické nedostatky. Jinak vám budou neustále srážet sebevědomí a sebelásku se nikdy nenaučíte.

Musíte si vážit sami sebe. Musíte mít zdravé sebevědomí a musíte umět říkat ne. Nemusíte vždy všem ve všem vyhovět. S klidem můžete odmítat žádosti o pomoc, když to tak budete cítit. Nemáte žádnou povinnost pořád něco dělat.

šťastná žena

Naučte se odpočívat. Odpočinek je důležitý jak pro tělo, tak pro mysl. Nechávat odpočívat mysl je těžší, než si sednout ke knížce a nic nedělat. Zkuste relaxovat u meditací nebo alespoň zkuste poslouchat meditační hudbu, odpočinete si psychicky a bude vám zase o něco lépe.

Když se vám něco nepovede, nemusíte si to vyčítat několik dní. Prostě to přijměte a jděte dál. Neúspěchy jsou normální součástí našeho života.

Tyto kroky vás postupně dovedou k většímu sebevědomí, které vás posílí a sami ucítíte, že je vám s vámi tak nějak líp. Určitě to zkuste, sebeláska je cestou k tomu, aby vás ostatní brali lépe. Nemůžete totiž čekat, že když se budete neustále topit v depresích ze světa, z vaší nadváhy a budete se neustále všem snažit zavděčit, že si vás budou vážit ostatní.