Finance

Čím má člověk platit v nouzi?

Dokud má člověk dost peněz, je to prosté. Stačí zalovit v peněžence, vybrat si hotovost z účtu nebo použít platební kartu a rázem může mít cokoliv, co s jenom umane. Protože za peníze se u nás dá koupit cokoliv.

Jenže nikdo nemá stoprocentní záruku toho, že se mu bude podobně dařit vždy, že vždy bude oplývat tolika penězi, kolik jich jenom potřebuje. A každý by měl počítat s tím, že mohou nastat i zlé časy, kdy bude peněz pomálu, a měl by si na podobné složité období dost našetřit v dobách hojnosti.

Jenže ani spořivý a zodpovědný člověk nemá jistotu, že jeho zdroje nikdy nevyschnou. A tak je u každého možné, že bude jednoho dne potřebovat půjčku.

peněženka s bankovkou

A co taková potřeba půjčky obnáší?

Pokud se člověk v nesnázích rozhodne obrátit na banku, měl by stoprocentně počítat s tím, že to tu nebude mít právě snadné. Jistě, banky peníze mají a půjčky poskytují, jenže takovou pomoc nabízejí jenom bonitním, tedy dokonalým žadatelům. Těm, kdo mají velké příjmy, čisté registry dlužníků a kdejaké další přednosti. Nikomu jinému.

A co ti z nás, kteří tak dokonalí nejsou? Pro ty je tu přinejmenším nebankovní hypotéka. Tedy půjčka od nebankovní společnosti, u níž se namísto oněch pro leckoho nedosažitelných vysokých příjmů, registrů bez negativních záznamů a podobných kladů požaduje záruka v podobě zástavy žadatelovy nemovitosti.

dony v peněžence

Žadatel, který tu chce uspět, zkrátka musí mít nemovitost, kterou by poskytl jako garanci toho, že všechny půjčené peníze i s úroky vrátí. S tím, že kdyby nesplácel, odškodní se poskytovatel této půjčky právě onou nemovitostí.

Kdo dá nemovitou záruku a má z čeho splácet, je tedy u nebankovní společnosti na té správné adrese. Protože tady mu pomohou, a to i významně, výhodně a dlouhodobě. A někdo takový si tu tedy přijde k penězům i tehdy, když by nad ním banky opovržlivě ohrnovaly nos a nic mu nedaly.