Auto

Na co si dávat u auta pozor

V dnešní době je na silnicích opravdu velká spousta aut, to je způsobeno hlavně tím, že si čím dál více lidí dělá řidičské oprávnění, aby poté automobily mohla řídit. Co si budeme povídat, je rozhodně mnohem příjemnější, jezdit si komfortně ve vlastním automobilu než se mačkat někde v autobuse se spoustou dalších lidí. Ovšem se skutečností, když vlastníte automobil na vás dopadá spousta povinností, na které si musíte dávat pozor a nezapomínat na ně, protože by vás mohli stát spoustu peněz, pokud by vás například zastavila policie a zjistila, že jste si na tyto věci nedali pozor. Společně se dnes podíváme, které věci to mohou být a jak se jim můžeme vyvarovat. 

Sportovní auto

Výměna pneumatik 

Tato záležitost je převážně pololetní, ovšem lidé často zapomínají nebo si vůbec neuvědomí, kdy se mají pneumatiky přezouvat. Pokud by vás po termínu přezutí na zimní pneumatiky zastavila policie a vy byste měli stále pneumatiky letní, byl by to docela velký problém a policista by vám mohl předepsat docela tučnou pokutu a řekněme si to narovinu, nebylo by úplně příjemné, chvíli před Vánoci, dávat své úspory do státního rozpočtu, kvůli nedodržení termínu. Proto si někde pořádně zapište, ať na to vidíte a stále vám to něco připomíná, zimní pneumatiky si na auto musíte nasadit nejpozději do 1. listopadu, po tomto termínu by vás policie již mohla pokutovat.

Výměna pneumatik

V případech krátkého časového rozmezí při zjištění prohřešku samozřejmě záleží na individuálním přístupu státního pracovníka, některý vám mže pouze pohrozit, ovšem druhá, který by měl například špatný den, by vás pokutovat mohl. Zimní pneumatiky mají být na autě nasazeny do 31. března. Tudíž letní pneumatiky na auto musíme nasazovat od 1. dubna. Výjimka se samozřejmě tvoří, pokud by byly zimní příznaky ještě i v dubnu, například ranní námrazy a tak dále, zimní pneumatiky se v tomto případě mohou nechat déle, než je uvedeno v oficiální vyhlášce.