Web

Když instalatér zasahuje mimo běžnou pracovní dobu


Víte o tom, že instalatéři udržují nonstop havarijní servis 24 hodin denně po celý rok, a to třeba i v průběhu vánočních svátků? Je to další profese, kterou můžete poptávat nepřetržitě, podobně jako například výjezd hasičského záchranného sboru nebo záchranné zdravotnické služby.

instalatér při práci

Každý, kdo vykonává nepřetržitou službu zákazníkům, si zasluhuje mimořádnou pozornost a naši úctu, ovšem stává se, že ačkoli hasiči, policisté a zdravotníci bývají mezi lidmi vyzdvihováni a vychvalováni, instalatéři zůstávají v pozadí, spíše skrytí, jako „šedá eminence“. A možné je, že i mnozí z vás vůbec netuší, že je možné instalatéra volat i mimo běžnou pracovní dobu, a to i tehdy, pokud se jedná o havarijní situace, vyžadující rychlý zásah. Jestliže právě vy si nejste jisti, kdy a proč vlastně volat instalatéra v Praze, pak by vám mohly pomoci následující řádky:

vodovodní potrubí

Únik plynu a závady na plynových spotřebičích – pokud někde ucítíte zemní plyn (ten je záměrně obohacován aromatickou látkou, aby byl cítit i ve velmi slabé koncentraci), volejte instalatéra ihned. Třeba v neděli o půlnoci. Úniky plynu patří k nejnebezpečnějším situacím ve společnosti a k výbuchu plynu mohou vést i závady na plynových kotlích, kamnech, sporácích či karmách.

Úniky vody – při úniku vody sice nehrozí výbuch, ale jestliže voda pronikne do elektroinstalace, může to někoho usmrtit. Déle trvající úniky vody mohou zároveň narušit statiku objektu a může tu dojít k částečnému zřícení či zborcení stavby. Únik vody je rovněž situace, kdy lze volat instalatéra i v noci.

Topení – instalatér k vám dorazí v noci i k závadě na topném systému, pokud je venku mráz a výpadkem vytápění by došlo k ohrožení zdraví a života lidí či domácích zvířat nebo pokojových rostlin.

Odpady – ucpal se vám záchod nebo dřez v kuchyni, odpad nejde prorazit a v domě bydlí staří či nemocní lidé a malé děti? Pokud toaletu a kuchyň nutně potřebujete mít v provozu prakticky nonstop, je to opět důvod k povolání havarijního servisu.