Nezařazené

Kavárna

Přemýšlíte o podnikání? Napadlo vás podnikat a otevřít si vlastní kavárnu? Kavárny jsou oblíbená místa pro setkávání kamarádů a kamarádek. Také jsou to dobrá místa pro odpočinek a požitek z dobré kávy a zákusku.
 kávový šálek.jpg
Je to opravdu tak jednoduché?
Žádné podnikání není jednoduché. Začátky jsou vždy těžké a ani potom to nemusí být žádný med. Obzvláště v dnešní době, kdy je velká konkurence. Pokud se rozhodnete pro vlastní kavárnu, tak je potřeba si nejprve najít nějaké vhodné prostory. Dále je dobré si přizvat nějakého odborníka, který vám podle vašich představ navrhne interiér a následně si návrhy nechat postavit do reality. V tomto případě je potřeba rozhodně využít služeb stavebních firem. Následně musíte pořídit nábytek, ale pohodlný, aby se zákazníci cítili dobře a rádi se k vám vraceli. Pamatujte, že při výběru nábytku i dekorací je potřeba dbát na to, aby prostor nepůsobil přeplácaným dojmem. Dále je potřeba nakoupit veškeré vybavení do kavárny (tedy přístroje), počítejte s tím, že ani toto není levná záležitost. Určitě je potřeba si vybrat i kvalitní personál. Na to nezapomínejte, personál musí být opravdu příjemný a velice vstřícný k zákazníkům. Je potřeba se zviditelnit v rámci reklamy na sociálních sítích, včetně vlastní internetové stránky. Zvolit si musíte i kvalitní dodavatele kávy a zákusků. Zde je potřeba si rozmyslet, jaký sortiment budete nabízet a také si stanovit ceny. Pamatujte na to, že ceny nemohou být příliš vysoké, ale zároveň musíte pokrývat svoje náklady. Je dobré zvážit i možnost věrnostního programu, který k vám může nalákat zákazníky k opakované návštěvě.
 bar kavárny.jpg
Financování takového projektu není žádná legrace. V tomto případě není špatné najít si finančního poradce, který vám s financemi pomůže. Najde vám nejlepší nabídku v oblasti půjček na trhu. Je jasné, že bez půjčky na podnikání se v tomto případě neobejdete. Nicméně finanční poradce vám může zajisti i mnohem výhodnější podmínky.
 
Pokud se do takového projektu chcete pustit, tak je potřeba zvážit veškeré pro a proti. Popřemýšlet, zda máte na podnikání nervy. Podnikání není jednoduché a bude vás stát nejen hodně času, ale právě i hodně nervů.