Web

Dokud je koberec čistý, je radost se po něm válet

Také patříte k lidem, co využívají koberce nejen pro chůzi, ale i pro různé další činnosti provozované v sedě nebo dokonce vleže? Koberec je k tomu ideální prostředí, máte tu dostatek volné plochy, kam si můžete rozložit notebook, papírové dokumenty a šanony, podkladovou desku pro skládání puzzle, karetní a deskové hry a spoustu dalších předmětů. Můžete tu malovat, hrát si s modelovací hmotou, stavět stavebnice, jezdit s autíčky, hrát si s panenkami, povalovat se tu s domácími mazlíčky a třeba i posvačit.

kočka na koberci

Je-li koberec dostatečně měkký a teplý, není důvod se přesouvat k tvrdému stolu, a navíc tu máte lepší přehled o svých věcech kolem sebe.

To vše je sice báječné, ale má to jednu podmínku, a sice koberec musí být čistý. Když pokládáte nový koberec na podlahu, zřejmě neřešíte, co bude za půl roku, a jeho typická vůně vás provází ještě několik dnů po pokládce. Některým lidem dokonce tato vůně imponuje, i když samozřejmě víme, že jde o syntetická tkaná vlákna, a možná, že nám koberec voní i proto, že víme, že je nový.

hraní na koberci

Stačí však po podlaze chodit několik měsíců a vůně z obchodu se začne vytrácet a vystřídá ji jiná vůně, která připomíná nošené ponožky. Postarají se o ni naše bosá chodidla, což je celkem logické, protože koberec pro bosonohou chůzi poslouží namísto ponožek a mezi jeho vlákny se postupně usadí náš pot spolu s bakteriemi, které se jím živí. V některých bytech je odér koberce natolik intenzivní, že pak již nepřipadá v úvahu sednout si na zem a zahrát si tu třeba karty. Neustále budete vnímat ten pach a bude to podobné, jako kdybyste si lehli k někomu do postele a nasávali vůni jeho bosých chodidel.

Koberce nechte vyčistit profesionály

Zápachu na koberci vás nezbaví běžný sáčkový vysavač, ale pouze stroj, který důkladně mokrou cestou prohněte všechna jeho vlákna a nasaje do svých útrob vše, co tam nepatří. Potvrdí vám to i ceník čištění koberců, který odkazuje na možnost čistit nejen koberce, ale třeba i čalounění sedacích souprav.